Jigani, Bengaluru, Karnataka
GST No. 29ACCFM1878N1ZJ
Approx. Rs 2,300 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Height | 6 m |
| Pipe Size | 32 mm |
| Pole Shape | Octagonal |
| Clamp Type | Single Arm |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Pole Mounting Type | Round Pole |
| Bolt Size | M16 |
| Brand | Bajaj |
| Mounting Type | Foundation Bolt |
Approx. Rs 5,250 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Material | Mild Steel |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Brand | Bajaj |
| Mounting Type | Foundation Bolt |
Approx. Rs 5,200 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Height | 4 m |
| Pole Shape | Stepped Tubular |
| Steel Grade | IS 1161 |
| Top Diameter | 48 mm |
| Bottom Diameter | 114 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Pole Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Standard | IS 2713 |
Approx. Rs 2,800 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | LED |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 30 W |
| Pole Material | MS |
| Pole Shape | Tubular |
| Ingress Protection | IP65 |
| Color Temperature | 6000 K |
| Mounting Type | Flange Mounted |
| Application Area | Garden |
| Pole Color | Black |
Additional Information:
Approx. Rs 6,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Type | Flag Pole |
| Shape | Round |
| Size | 30 feet |
| Material | Mild Steel |
| Brand | ISI Marked |
| Height | 12 m |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Hot Dip Galvanized |
| Diameter | 127 mm |
| Mounting Type | Ground Mounted |
| Surface Treatment | Powder Coated |
| Thickness | 3 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Grade | MS Grade A |
| Weight | 350 kg |
Additional Information:
Explore More Products
© MDM Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited