Jigani, Bengaluru, Karnataka
GST No. 29ACCFM1878N1ZJ
Approx. Rs 5,050 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mast Height | 12 m |
| Height | 4 M |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Stadium |
| SS wire rope | 6mm |
| Cable Entry Hole | 10mm |
| Wind Bearing Capacity | 42 |
| Bearable Wind Speed | 42 |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Foundation Type | Raft Foundation |
| Control Panel | Timer Control |
| Country of Origin | Made in India |
| 1000 | 800 |
Additional Information:
Approx. Rs 68,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pole Shape | Polygonal |
| Luminaire Type | High Bay |
| Mast Type | Screw Type |
| Power Source | Electrical |
| Raising Mechanism | Winch |
| Mounting Type | Ground Mounted |
| Top Bottom Tube | 485 |
| Surface Finish | HOT DIP GALVANIZING |
| Azimuth Rotation | MOTOR |
| Pole material | GI |
| Number Of Sections | 3 |
| Material | Galvanized Iron |
| Duty Type | Light Duty |
| Power | 150 W |
| Country of Origin | Made in India |
| HIGH MAST FABRICATED PART AS PER DIMENSION, This Electric High Mast Lighting Pole is manufactured from Mild Steel and its surface has smooth finish owing to paint coating. |
Additional Information:
Approx. Rs 68,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mast Height | 12 m |
| Number Of Fixtures | 6 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Control Panel | Timer Control |
Approx. Rs 1,05,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Mast Height | 16 m |
| Number Of Fixtures | 8 Fixtures |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Highway Junction |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Foundation Type | Pile Foundation |
| Control Panel | Feeder Pillar |
Explore More Products
© MDM Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited