Jigani, Bengaluru, Karnataka
GST No. 29ACCFM1878N1ZJ
Approx. Rs 4,950 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Height | 6m |
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Lighting |
| Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Top Diameter | 48 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Bottom Diameter | 114 mm |
| Application | Street Lighting |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Brand | MDM MAKE |
| Diameter | 114 , 88.9, 76 |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Pole Type | Single Arm |
| Door Opening | With Door |
| Size | 114 |
| Steel Grade | IS 2062 |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Standard | IS 2713 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | HDPI |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Highway |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Height | 6 Meter |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 3,250 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Shape | Round |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Pole Height | 4 m |
| Material | MS |
| Arm Type | Single Arm |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Industrial Area |
| Mounting Base | Plate Base |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Brand | APPOLO |
| Length | 6000 MM |
| Door Opening | With Door |
| Steel Grade | IS 2062 |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,800 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Street Light |
| Shape | Tubular |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Brand | MDM MAKE |
| Diameter | 114 , 88.9, 76 |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Size | 114 |
| Mounting Type | Foundation Bolt |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 7 m |
| Height | 6m |
Additional Information:
Approx. Rs 5,950 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Shape | Round |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | With Door |
| Steel Grade | IS 2062 |
| Wind Speed Rating | 33 m/s |
| Pole Height | 5 m |
Approx. Rs 4,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Height | 3 m |
| Pole Shape | Round |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | powder coating |
| Application | Garden Lighting |
| Mounting Type | Flange Mounted |
| Door Opening | With Door |
| Steel Grade | IS 2062 |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
Approx. Rs 4,800 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Height | 4 m |
| Height | 4 M |
| Pole Class | 410 |
| Top Diameter | 76 mm |
| Usage/Application | Street Light |
| Shape | Octagonal |
| Bottom Diameter | 130 |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Surface Finish | hot dip galvanised |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© MDM Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited