Jigani, Bengaluru, Karnataka
GST No. 29ACCFM1878N1ZJ
Approx. Rs 5,600 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Height | 6 m |
| Height | 6 M |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 114 |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | HDGI |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Type | Round |
| Arm Type | Single Arm |
Additional Information:
Approx. Rs 6,350 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pole Height | 6 m |
| Height | 6 M |
| Top Across Flats | 90 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Hot dip galvanised |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© MDM Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited